Medya

İlbak Holding, bünyesinde bulundurduğu mecra çeşitliliğinin yanı sıra, açıkhavada uzun yıllar boyunca deneyim kazanmış olan ve alanında uzman bir ekibe sahiptir.

TÜRKİYE'DE MEDYA

Reklamcılar Derneği 2016'da reklam yatırımları öngörüldüğü gibi dünya çapında yaklaşık yüzde 6 büyürken Türkiye'de 2015'e kıyasla yüzde 10,96 artış göstererek 7,1 milyar TL'yi buldu. Yatırımlarda yüzde 51,2'lik oranla televizyon mecrası en büyük paya sahip olurken yüzde 24 ile dijital mecralar ikinci, basın reklam yatırımları da yüzde 14,8 ile üçüncü sıraya yerleşti. Dijital mecralar yılı yüzde 16,9'luk büyümeyle kapattı.Toplam Açıkhava reklam yatırımı, bir önceki yıla göre %9.66 oranında arttı.

PwC'nin "Küresel Medya ve Eğlence" raporuna göre 2019 yılında Türkiye'de medya sektörünün büyüklüğü 16,9 milyar dolar olacak, en hızlı büyüme yüzde 19,8'le mobil internet erişiminde gerçekleşecek. PwC'nin "Küresel Medya ve Eğlence" raporuna göre Türkiye'nin toplam outdoor (OOH) reklamcılık gelirinin, 2019 yılında 347 milyon dolara ulaşacağı ön görülmektedir.

14 milyonluk nüfusuyla Avrupa'nın en büyük şehri olan İstanbul ise outdoor reklamcılık için en kazançlı pazar. Dijital dış reklamcılık gelirlerinin ise ilgili dönemde yüzde 32,9 artışla 127 milyon dolara ulaşarak, toplam reklamcılık gelirlerinin yüzde 36,7'sini oluşturması bekleniyor.

SEKTÖRDE İLBAK HOLDİNG

Medya sektörü içerisinde büyük bir paya sahip olan İlbak Holding'in bünyesindeki tüm medya şirketleri açıkhava reklamcılığı alanında faaliyet göstermektedir. Şehirlerin farklı yaşam alanlarında farklı hedef kitlelerle buluşan bu mecraların ortak özelliği, gerek yaya trafiği gerekse araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, markalara yüksek görünürlük fırsatı sunmasıdır.

İlbak Holding sahip olduğu tüm mecralar ile senede toplam 200 milyonun üzerinde kişiye ulaşmaktadır.

  • Havaalimanlarındaki reklam alanlarının satış faaliyetlerini yürüten PORTLINE
  • Ankara'da bulunan üst geçitlerde, EGO otobüslerinde ve sokak büfelerinde reklam alanlarının satış faaliyetlerini yürüten OUTBOX

SEKTÖRDEKİ İLBAK ŞİRKETLERİ

Euro.Message madebycat