Pazarlama İletişimi

İlbak, pazarlama iletişimi alanında kreatif ve teknolojik açıdan nitelikli çözüm önerileri üreten bir oyun kurucudur. Çeşitli kategorilerdeki ajans iştiraklerinden ikisi, 2017 WARC* 100 endeksinde ilk otuz şirket arasına girmiştir.

TÜRKİYE'DE PAZARLAMA İLETİŞİMİ

Reklamcılar Derneği 2017 yılının sonunda dünya genelinde yüzde 7,3, Türkiye'de ise yüzde 5-10 bandında büyüme bekliyor. Yatırımlara göre 2017 yılının ilk altı ayında toplam reklam yatırımları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,88 artarak 3 milyar 840 milyon TL'ye ulaştı. Reklam yatırımlarında en büyük payı yüzde 52,7 ile yine televizyon mecrası alırken, onu yüzde 17,9 pazar payı ile dijital ve yüzde 9,9 ile radyo izliyor.

SEKTÖRDE İLBAK HOLDİNG

İlbak Holding, pazarlama sektörünün vazgeçilmezleri olan Medya Satın Alma Ajansları, Kreatif Ajanslar ve Dijital Ajanslar pazarında önemli bir paya sahiptir.

Küresel anlamda sektörün saygın endeksi WARC 100'ün 2017 sonuçlarına göre grup iştiraklerinden People Initiative sekizinci sırada yer alırken, BPN de yirmi yedinci sırada yerini alarak İLBAK medya grubunun gurur tablosunu zenginleştirmektedir.


*WARC, pazarlama iletişimi konusunda saygınlığı kabul edilmiş küresel bir Pazar araştırma kuruluşudur.


Sektördeki İlbak Şirketleri

Euro.Message madebycat