Turizm

İlbak Holding, bünyesinde bulunan otelin,marka değerine uygun müşteriye her zaman ilk önceliği veren hizmet anlayışı ile öne çıkmayı amaçlamaktadır.

TÜRKİYE'DE TURİZM

Turizm, Türkiye ekonomisi içinde oldukça büyük paya sahip başlıca sektörlerden biridir. Türkiye'de, sağlık, spor, dinlenme, inanç, kongre, kayak pek çok turizm çeşidi bulunmaktadır.

Bir dünya şehri olan İstanbul, turizm açısından da dünya ülkeleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Bu durum rakamlara da yansımaktadır. Türkiye'deki turizm istatistiklerine bakıldığında 2017 yılı ocak-aralık aylarında İstanbul'a gelen yabancı sayısını geçen yıl ile karşılaştırdığımızda, %18 oranında artış olduğunu görmekteyiz. 2016 başından beri düşüş gözlenen İstanbul'a gelen yabancı sayılarında yılın ikinci yarısından itibaren, kümülatifte tekrar artışa geçilmiş oldu. 2017 aralık ayında, geçen yılın aynı ayına göre gelen yabancı sayısı %32 artmıştır. 2017 yılı ocak-aralık aylarında 10.840.595 yabancı ziyaretçi gelmiştir.

Kongre turizmi, sektördeki en önemli ve geniş hacimli turizm çeşitlerinden biridir. Dünyadaki turizm gelirinin, yaklaşık %20-%30'luk kısmı kongre turizminden elde edilmektedir. Dünyanın büyük metropolleri arasında önemli bir yeri olan İstanbul'un Kongre Turizmine yönelik ciddi bir potansiyeli bulunmaktadır. Konumu, tarihi, doğal güzellikleri, ulaşım imkânlarının fazlalığı İstanbul'un, Türkiye'deki kongre turizminin en yoğun olduğu kentlerden biri olmasını sağlamıştır. İstanbul'un uluslararası bir sanat ve kültür merkezi olması, kültür ve sanat gösterileri ve konferansların şehrin kültürel paletinde yer almasına neden olmuştur. İstanbul, halihazırda, 500'den fazla katılımcısı olan kongreler kategorisinde, dünyadaki birinci destinasyon konumundadır. Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği'nin (ICCA) yayınladığı rapora göre, Türkiye, dünya etkinlik sıralamasında 37. sırada yer alırken, Avrupa'da ise 20. sırada yer almıştır.

GELECEĞE YÖNELİK PLANLAR

Turizm sektörüne yatırım yapmaya devam edecek olan İlbak Holding, bünyesinde bulunan otellerin sayısını arttırarak, marka değerine uygun, misafire her zaman ilk önceliği veren hizmet anlayışı ile öne çıkmayı amaçlamaktadır. Gelecek dönemde de turizm alanındaki yatırımlarını arttırarak sektördeki başarısını ve kalitesini sürdürmeye devam etmeyi hedeflemektedir.

66 ülkedeki yaklaşık 8000 otel ve 631.800 oda kapasitesi olan Wyndham Hotels Group ile hayata geçirmeyi planladığı "Super 8 Otel Projesi" kapsamında, önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye'de 20 otele sahip olmayı planlamaktadır. Kalite ve rahatlığı ekonomi ile birleştiren Super 8'ler, 18-20 m2'lik odalarıyla iş hayatının tüm ihtiyaçlarını uygun fiyatla karşılamaktadır.

Euro.Message madebycat