Turizm

İlbak Holding, bünyesinde bulunan otellerin sayısını arttırarak, marka değerine uygun, hizmet anlayışı ile öne çıkmayı amaçlamaktadır.

TÜRKİYE'DE TURİZM

Turizm, Türkiye ekonomisi içinde oldukça büyük paya sahip başlıca sektörlerden biridir. Türkiye'de, sağlık, spor, dinlenme, inanç, kongre, kayak pek çok turizm çeşidi bulunmaktadır.

Bir dünya şehri olan İstanbul, turizm açısından da dünya ülkeleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Bu durum rakamlara da yansımaktadır.Türkiye'deki turizm istatistiklerine bakıldığında 2015 yılında İstanbul'a gelen yabancı sayısını geçen yıl ile karşılaştırdığımızda %5 artış olduğunu görmekteyiz. 2015 yılında toplam yabancı ziyaretçi sayısı 12.4 milyon olmuştur. Türkiye'ye gelen yabancı ülke turist sıralamasına baktığımızda ilk sırayı Almanya almaktadır. Bu sırayı, İran, Amerika ve İngiltere takip etmektedir.

Kongre turizmi, sektördeki en önemli ve geniş hacimli turizm çeşitlerinden biridir. Dünyadaki turizm gelirinin, yaklaşık %20-%30'luk kısmı kongre turizminden elde edilmektedir. Bu doğrultuda bakıldığında, Türkiye için de kongre turizmi oldukça yüksek bir hacme sahiptir. Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği'nin (ICCA) yayınladığı 2014 raporuna göre, Türkiye, dünya etkinlik sıralamasında 19'uncu sırada yer alırken, kent bazında İstanbul, dünya kongre turizminde 9'uncu, Avrupa'da ise 8'inci olmuştur.

GELECEĞE YÖNELİK PLANLAR

Turizm sektörüne yatırım yapmaya devam edecek olan İlbak Holding, bünyesinde bulunan otellerin sayısını arttırarak, marka değerine uygun, misafire her zaman ilk önceliği veren hizmet anlayışı ile öne çıkmayı amaçlamaktadır. Gelecek dönemde de turizm alanındaki yatırımlarını arttırarak sektördeki başarısını ve kalitesini sürdürmeye devam etmeyi hedeflemektedir.

66 ülkedeki 7.380 otel ve 631.800 oda kapasitesi olan Wyndham Hotels Group ile hayata geçirmeyi planladığı "Super 8 Otel Projesi" kapsamında, önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye'de 20 otele sahip olmayı planlamaktadır. Kalite ve rahatlığı ekonomi ile birleştiren Super 8'ler, 18-20 m2'lik odalarıyla iş hayatının tüm ihtiyaçlarını uygun fiyatla karşılamaktadır.

Euro.Message madebycat